Pomozimo hrtovima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomozimo hrtovima

Forum o usvajanju hrtova
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Lurcher Ross

Go down 
+5
janet
TORA
kikibela
Neka
Ross
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime17.07.08 14:19

ok, piskenje i kakanje ste svladali, vidim! cheers

ovo sa igrom, gle, izdrzi ovako jos malo. kada secete odi po tim igralistima, makar i teniskim, samo da nije bas betonsko ali ako nema nikakvo drugo ogradjeno uzmi i betonsko. pregledaj ga uzduz i popreko da li je ogradjeno. ona pozovi nekog frenda sa psom i odite tamo npr u 10 navecer kada nema nikoga i kada si sigurna ali fakat sigurna da je sve orgadjeno i zatvoreno ga pusti da se igraju. i tako mozes svaki dan ili svaki drugi,a mozes i sama i vjezbati da ti dolazi. preporucam ti da se sto vise ti sama igras s njim tako da razvijete odnos.


samo jos jednom ponavljam, pazi da je sve ogradjeno, da nema rupa u ogradi, ako ima vrata stojite pokraj njih tako da ako netko ude mozes zatvoriti za njim i paziti da Ross ne kidne. on se sada ponasa ko stene,a to znaci 100% vise opreza! lol! lol!
[Vrh] Go down
Ross

Ross


Broj postova : 96
Join date : 15.05.2008
Age : 47
Lokacija : Umag

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime17.07.08 12:24

Probat ću ja na nogometno zaviriti. Jutros smo se opet utrkivali onako u krug - ja ga zafrkavam kao da se hoću igrati a on poludi pa sve trči i skače u krugu oko mene Laughing I love you ! Ma premeden je. Onda je naišao i jedan koker pa još i naš prijatelj labić Herbie pa sam malo izgubila kontrolu - najgore mi je zbog lajne kad se hoće igrati s drugim psima, a kako da ga pustim a da se svi ne zapetljamo Neutral Question Exclamation

Što se pee-peeja tiče, obavi on konkretno ali više ne kad smo mi doma - to je samo triput u prva 2 dana i poslije nije više pokušavao. Obavi kad nas nema jer mu je valjda sila pa ne može dočekati izlazak. Pokakio se nije nikad u kući. Mi ga samo oštro ukolimo sa NE - bez natezanja i sl. - i uvijek tako pohvalimo kao što si rekla kad obavi vani. Sad kad mu kažeš NE za bilo što već samo spusti glavu i ode u drugu sobu... To s novinama ili krpom mi je i mama predložila - probat ću.

Hvala i pozdrav!
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime17.07.08 11:25

sto se piskenja tice...Ross se ponasa kao stene jer sada prozivljava djetinjstvo koje nije mogao do sada... I love you ja bih ovako preporucila. stavi novine u jedno mjesto gdje moze obaviti ako mu je sila. ono sta obavi ocisti jako dobro i malo ove novine navlazi s tim tako da ga miris privuce. kada vidis da hoce piskiti reci ne i odvedi ga na to mjestoda skuzi da tu treba piskiti. samo bez onih finta guranja nosa u to itd. to samo istraumatizira psa. druga, i najbitnija stvar je da kada ste vani i kada pocne piskiti ili kakati reci bravo i cekaj da zavrsi kada zavrsi izhvali ga i veseli se s njim kao da je napravio nesto najdivnije na svijetu! tako ce skuziti razliku izmedju onog NE piskenja u stanu i JEEE veselog piskenja vani! ali budi dosljedna , BAS SVAKI put lada obavi vani se veseli, a kada doma obavi (osim ako je na novine, onda nista ne govoriti, mozes ga i pohvaliti) reci NE,TO SE TU RADI i pokazi na novine!

no, jako bitno, zapisuj koliko puta piski i da li je to samo par kapi ili da se bas ispiski i koliko vode pije. onda cemo vidjeti da li je to van normala jer je po ljeti moguce da psi dobiju bakterije u mokraci kao i ljudi, nista strasno. to je nasa Lisa imala.

drago mi je da se zabavljate i uzivate. vidim da ce biti sretan kod vas. jeste razmislili da li mozete uci na neki ogradjeni teren ili igraliste, makar nacvecer, negdje gdje cete ga moci pustati? lol!
[Vrh] Go down
Ross

Ross


Broj postova : 96
Join date : 15.05.2008
Age : 47
Lokacija : Umag

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime16.07.08 18:13

Dakle, gdje smo stali Wink ... Da se nadovežem na onu priču o flexici - zasigurno ima svoje prednosti kao i nedostatke. Meni nije toliki problem koristiti ju (stisnuti gumb u pravi tren itd.), koliko upravo ono što je rekla Neka - trzaj koji pri eventualnom naglom zaustavljanju pas doživi. Jutros smo primjerice bili na predivnoj livadi uz more (daleko od ceste, i okružena s jedne strane plažom s druge visokom živicom, no nažalost na ulazu nije ograđena odnosno postoji prolaz tako da nisam nikako htjela riskirati s puštanjem s lajne), i krenula sam u trk da se malo - utrkujemo Wink . Ross je međutim u tome bio vrlo obazriv, pratio moju brzinu - kaskao laganini, stao pa se okrenuo da me sačeka mišić mali... Što se tiče povodca, zaista je predobar! i u hodu i u trku! (a i sve ostalo naravno!, osim što piški po kući pa ga moramo ga za sada izvoditi u 5-6 šetnji dnevno!...s tim da piški i dalje) dok nije mudrica skužio da on može trčati oko mene, tako da je krenuo kao lud opisivati kružnice a ja sam se vrtjela oko svoje osi kao na vrtuljku!!! Bilo je prekrasno i presimpatično za vidjeti koliko je bio razigran i sretan! (da je bar bilo nekog s kamerom da snima Very Happy ...) - a ne bi bilo moguće da nismo imali flexicu. S druge strane, dok smo se paralelno utrkivali u dva navrata se malo više udaljio i napravio par većih skokova i tu ga je flexica zaustavila, a to je upravo ono što me brine - zbog mogućnosti povrede koju je spomenula Neka. Ovo danas nije bio nikakav strašan trzaj, no u svakom slučaju nije ugodno ni meni a vjerujem ni njemu. Tako da - u svakom dobru... Ubožava dakle trčanje, valjanje u suhoj travi vlažnoj od rose nakon trčanja!!, i pijesak na plaži!!!! Jučer se nismo kupali, no da ste vidjeli te skokove - od metra u zrak kada je stupio na pijesak!!! I tu je stvarno trebala kamera - bio je presladak! I u tom trenutku sam imala flexicu, a ne znam kako bi izgledalo da nisam - vjerojatno bi i ja skakala s njim Laughing Laughing Very Happy .

Evo par svježih slikica:

Lurcher Ross - Page 5 Img_2018[/img]
Ross nakon oduševljene ekzibicije na pijesku


Lurcher Ross - Page 5 Img_2019[/img]
U tipičnoj hrtovskoj pozi na svojoj dekici na kauču nakon povratka iz šetnje - na svoj ležaj koji zjapi prazan u kutu nije još nikad legao Wink ; čak je i Ena legla da ga isproba i zaključila da je jako udoban, no - Rossa radije druge udobnosti privlače Laughing

Lurcher Ross - Page 5 Img_2020[/img]
Jedna lijepa slikica

Lurcher Ross - Page 5 Img_2024[/img]
Chill out nakon jutrošnjeg utrkivanja Very Happy

Lurcher Ross - Page 5 Img_2022[/img]
Stresanje nakon valjanja u suhoj travi Very Happy

To je to za danas Very Happy .
I pliz, ako znate- dajte mi koji dobar savjet kako da mu pomognemo da nauči obavljati nuždu na za to primjereno mjesto Smile. Hvala!
[Vrh] Go down
Ross

Ross


Broj postova : 96
Join date : 15.05.2008
Age : 47
Lokacija : Umag

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime16.07.08 12:07

TORA je napisao/la:
ah kako se uvaljao na onaj kauc!!!! inace cure imaju predivan, ogroman stan sa 2 terase i u kojem je super hladno po ljeti i bez klime. ali kao sto vidimo Ross ima i koznati kauc pa mu nece biti vruce! Wink savjet, kada idete setati ,a htjela bi ga slikati , neka ide jos netko s tobom i fotka vas da ti ne lovis lajnu, fotic, Ross-a, pazis na aute, mace, djecu....

e, jeste ga pokazali ekipi u hotelu? lol!


bili smo jučer navečer do hotela ali došla ga je samo Zorica pozdraviti, bila je malo gužvica pa ćemo se drugi put doći predstaviti u mirnije doba.

To što se fotića tiče imaš skroz pravo - upravo mi je to i jutros bio problem, no ne možeš baš svaku situaciju uhvatiti, bit će prilike Very Happy . Postam slikice kasnije!
[Vrh] Go down
janet

janet


Broj postova : 216
Join date : 28.01.2008

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime16.07.08 11:00

hehe,pravi fakin.med medeni!vidi se na fotkama da uziva!

ross je I love you
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime16.07.08 10:18

ah kako se uvaljao na onaj kauc!!!! inace cure imaju predivan, ogroman stan sa 2 terase i u kojem je super hladno po ljeti i bez klime. ali kao sto vidimo Ross ima i koznati kauc pa mu nece biti vruce! Wink savjet, kada idete setati ,a htjela bi ga slikati , neka ide jos netko s tobom i fotka vas da ti ne lovis lajnu, fotic, Ross-a, pazis na aute, mace, djecu....

e, jeste ga pokazali ekipi u hotelu? lol!
[Vrh] Go down
kikibela




Broj postova : 47
Join date : 25.02.2008
Age : 54
Lokacija : zagreb

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime15.07.08 23:48

Ross šećer si pravi!!! Gušt mi je gledati kako se valjaš po kauču i dekama!!!!
[Vrh] Go down
Neka

Neka


Broj postova : 57
Join date : 27.01.2008
Age : 52

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime15.07.08 21:41

Ross, prekrasen si ... cheers Very Happy

Veliko srečnih uric v tvojem novem domu ti želimo .... sunny
[Vrh] Go down
http://hrti.mojforum.si/
Ross

Ross


Broj postova : 96
Join date : 15.05.2008
Age : 47
Lokacija : Umag

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime15.07.08 19:52

Očito nisam... jer slike nema Embarassed .

Yupii! Nadam se da će saeda biti OK.

[img]Lurcher Ross - Page 5 Img_2012[/img]

To je Ross sklupčan kraj Ene u autu - koju je praktički izgurao sa sjedišta Laughing - na povratku u Umag!


[img]Lurcher Ross - Page 5 Img_2013[/img]
Ross kuša okus lista orhideje Laughing

[img]Lurcher Ross - Page 5 Img_2016[/img]
Ross testira kauč Very Happy

[img]Lurcher Ross - Page 5 Img_2015[/img]
Mudrica uživa na tepihu nakon što je isprobao sve jastuke, ali ovaj ružičasti mu se posebno sviđa Laughing


[img]Lurcher Ross - Page 5 Img_2017[/img]
Pravi društvo Zorici uz jutrošnje ispijanje kave Laughing Very Happy

Eto! To je to za danas. Sad malac već čeka doma pa idem dalje po nove slikice za sutra Very Happy ! Boook!
[Vrh] Go down
Ross

Ross


Broj postova : 96
Join date : 15.05.2008
Age : 47
Lokacija : Umag

Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime15.07.08 19:36

flower

E, ne znam da li sam ovo dobro napravila ali pokušajmo!

Eto par slikica:
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lurcher Ross - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Lurcher Ross   Lurcher Ross - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Lurcher Ross
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Lurcher Rody

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Pomozimo hrtovima :: O hrtovima :: Slike i priče o udomljenim hrtovima-
Forum(o)Bir: