Pomozimo hrtovima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomozimo hrtovima

Forum o usvajanju hrtova
 
Početna stranicaPretražnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 osnovni uvijeti za dolazak psa!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
janet

janet


Broj postova : 216
Join date : 28.01.2008

osnovni uvijeti za dolazak psa! Empty
PostajNaslov: Re: osnovni uvijeti za dolazak psa!   osnovni uvijeti za dolazak psa! Icon_minitime05.03.08 17:14

haha, i moje cure coriju doma po kaucu i jastucima...i mi imamo vrt.jedino se strce svakih par sati ili kad otvorimo vrata, u vrt i laju ko lude...da se zna da su one tu... Very Happy
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

osnovni uvijeti za dolazak psa! Empty
PostajNaslov: Re: osnovni uvijeti za dolazak psa!   osnovni uvijeti za dolazak psa! Icon_minitime05.03.08 17:07

da, ovo me podsjeca na moje decke koji doma doslovno spavaju cijelo vrijeme... Very Happy a imamo vrt! Wink
[Vrh] Go down
Lucie
Moderator
Lucie


Broj postova : 32
Join date : 24.01.2008
Age : 48
Lokacija : Praga - Visoko

osnovni uvijeti za dolazak psa! Empty
PostajNaslov: Re: osnovni uvijeti za dolazak psa!   osnovni uvijeti za dolazak psa! Icon_minitime05.03.08 16:38

ja bi jos dopunila adoptirani pas sigurno nije poklon za djecu. cula sam roditelje koji kazu pa hajde stalno smo na poslu i mala -mali zeli peseka pa spasimo jedno bice i on ce imati svog psa.

NEEEE - hrt nije za djecu. hrt treba vlastnika koji c eg apostovati koji ce biti sretan u druzstvu sa njim. Nemoguce da djete oko 1O godina samo ide setati hrta. NE. toliko moze biti pas snazan i opasan ako ga napadne neki pas da djete se s tim nemoze boriti.

desava se nam d amoj Willy na povodcu ide pored mene i doleti nam retriver ili labrador da se druzi. Zovem gazdu da ga zovne da mi s edruziti nezelimo. i gazda se smije. nazalost do trenutka kada mu pas pridje i willy ga gadn ujede. to nije AST to nije pit bull to je grey. sto je mnogo opasnije. brzina i snaga u jezenju to s emra videti. Naravno ima i greya koji voli druzstvo ostalih peseka. moj willy njih voli kada nam dodju na bastu ali u parku cuva mene i to preostro. tako da sigurno ne djete u setnji sa adoptiranim greyom.

Larcheri su vec malo popustlivi i s adjecom i sa psima su lepsi u kontaktima.

I jos nesto vrl vazno. zelite adoptrati psa. nemorate imati kucu sa velikom bastom. naprotiv adoptirani pas ce sretna i rado sa vam zivjeti u garsonieri sa dovolnim setnjama. Hrtovi su dosta ljeni. oni netrebaju istracavti oni trebaju kilometarske setnje. Oni vole setati lagano i ako budu imali mogucnost se nekde istracati to provedu brzo ali kratko i su umorni i mogu ici opet na svoju fotelju. ipak je to trkacki penzioner. svoje si odtrcao i sada zeli mir i mazenje.
[Vrh] Go down
http://www.yorkieland.cz
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

osnovni uvijeti za dolazak psa! Empty
PostajNaslov: osnovni uvijeti za dolazak psa!   osnovni uvijeti za dolazak psa! Icon_minitime05.03.08 11:57

mislim da ovo govori samo za sebe! naravno to nije sve sto treba biti ispunjeno ali ove stvari definitivno tvore osnovu!

Adoption Conditions:

1. If you do not allow dogs in the house..
2. If your garden is not fully enclosed by walls or secure fencing (not hedges)
3. If there is nobody at home all day (two dogs are required).
4. If you have children under seven in the family. (Once bitten, twice shy) this is for your child’s protection
6. If anybody in the family is unsure about a dog

PLEASE DO NOT ASK FOR ONE OF OUR DOGS AS REFUSAL OFTEN OFFENDS.
..and YES, we do check!

kratki prijevod:

Uvijeti za usvajanje:

1.Ako ne dopustate ulazak pasa u kucu...
2.Ako vas vrt nije ograđen potpuno i to sigurnom ogradom ili zidom...
3.Ako nikoga nema kod kuce cijeli dan (drugi pas je potreban)
4.Ako su vasa dijeca mlađa od 7 godina...(to je za njihovu sigurnost)
5.Ako netko u obitelji ima dvojbe oko usvajanja...

Molimo Vas ne pitajte za nekog od nasih pasa jer je odbijanje cesto uvredljivo...i DA provjeravamo ispunjenje uvijeta!


znaci, nema razgovora ako smatrate da bi pas trebao biti vam kuce! hrtovi NIKAKO nisu dvorisni psi ! kako ih niste u mogucnosti (barem neko vrijeme) pustati da slobodno trce, vas vrt mora biti ograđen visokom i sigurnom ogradom, ukoliko planirate psa pustati u vrtu. ukoliko vas nema cijeli dan potrebno je naci drustvo hrtu sto znaci jos jedan pas! ponekad su dijeca lose odgojena i koliko god je vase dijete najbolji i najpametnije shvatite da su djeca -djeca! ja osobno sam dozivjela kada je kolegica moje sestre dovela kcer od 6 godina, preslatku malu, koja nikako nije nasu greyhoundicu Toru ostavljala na miru, koliko god smo joj puta rekli. vriskala je, vukla ju, naglo joj pristupala, pratila ju...i njena mama nije nasa upozorenja shvatila ozbiljno. nakon sto je Tora probala pobjeci u svaki kutak, nakon sto je rezala i lajala bezbroj puta,a mama nije reagirala, maloj je glava zavrsila u celjustima i ona na podu. naravno,Tora ju nije ugrizla nego samo zaslinila ali tu vam govorim o najtolerantnijem psu kojeg sam ja ikada upoznala! znaci dobro ocijenite kakvo vam je djete jer ce kad tad ostati samo sa psom!
i zadnje, ako netko u obitelji nije siguran da bi trebalo psa udomiti, nazalost do toga najvjerovatnije nece doci. u puno slucajeva su se psi proslijedjivali dalje ili vracali jer "ipak nisu uspjeli nagovoriti" mamu-tatu ili koga vec.

svi zainteresirani ce proci puno ispitivanja i razgovora kako bismo zajedno vidjeli sto je najbolje. ukoliko niste spremno na takav trud, zahvaljujemo ali nasi psi nisu za Vas!

Wink Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





osnovni uvijeti za dolazak psa! Empty
PostajNaslov: Re: osnovni uvijeti za dolazak psa!   osnovni uvijeti za dolazak psa! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
osnovni uvijeti za dolazak psa!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Pomozimo hrtovima :: O hrtovima :: Udomljavanje hrtova-
Forum(o)Bir: