Pomozimo hrtovima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomozimo hrtovima

Forum o usvajanju hrtova
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime06.03.08 11:14

uf, bas sam se jucer raspravljala o ovoj temi...no, takve ljude treba izbjegavati i ne uvlaciti se u raspravu!
mi smo trenutacno posrednik izmedju Lucie i ljudi u hr koji zele udomiti. novac necemo vidjeti jer ide s njihovog racuna na Lucin, a jedino sto cemo vidjeti je peseke koji stignu! naravno onaj dio oko organizacije i sve drugo sta moramo ponjeti na svojimledjima nikome nije bitno! no, kada vidimo one sretne okice za par dana kada se smire u novom domu-nista nece biti vazno!

zato vi svi koji pomazete, nedajte da vam "sisu" energiju tim pitanjima i provokacijama! kao sto je Lucie rekla, kada dodje do toga da MI sve radimo imati cemo sve papire koje si zlobnici mogu.... Twisted Evil
[Vrh] Go down
Lucie
Moderator
Lucie


Broj postova : 32
Join date : 24.01.2008
Age : 48
Lokacija : Praga - Visoko

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime05.03.08 21:12

uvjek cu se cuditi svetu. kada sam usla u adopciju jedino sto me zanimalo pomoci i spasiti zivotinje, udomiti peseka i pomoci ljudima d amogu uraditi isto. nista ostalo nije bilo vazno.

i odjednom su dolazili ljudi s apitanjem zasto to platimo tebi, kako je zakonsi i kako je po pravu i bla bla bla.

vjerovatno je to za nekog jako vazno ja tada u tom trenutku bi vozila i na crno u gepeku hrta samo d amu spasim zivot. Jer nisam imala nikakva iskustva nisma znala sta trebam zelja bila spasiti peseke. Na srecu moja firma s ebavi kinologijom u svakom smeru. Pseci salon, uzgoj pasa, prodaja pasa pa sam mogla sve to prenjeti na moju firmu jer nisam mogla predugo cekati i dosli su zle glasine kako se na tom zaradiva bogatstvo da to sve radimo zbog para i kako to da ljudi placaju sve na moj fizicki racun. kao da je to bilo bitno i nebitno to sto smo spasili 2O zivota.

Utisak je dobivaoo na jacini i kako po zakonu i kome cete porez i tako i tako. Pa sam moral za skupe novce uzeti advokata koji nam osnova udrugu gradana za papern novac napravio status i sve to. ZA PESEKE, ZA MENE, ZA OSTALE se nije nista promjenilo samo to da racun nenosi moje ime ali nosi ime udruge opet na taj racun mogu samo ja niko drugi :-((( svet je cudan odjednom se svi smirili i jako nista nismo promjenili mozda to da za te pare koje smo platili advokata mogli smo napraviti dva transporta i spasiti mnogo pasa :- ((((



Citat :
1) Udruga je pravna osoba
2) Udruga ima svoj žiro račun, što rješava problem donacija
3) Kao udruga možemo se uključiti u razne mreže poput EGN-a i sl.
4) Udrugu može financirati država, a to bi nam omogućilo da, na primjer, pokrenemo i sami platimo kampanju za osvještavanje
5) Udruga je temelj za suradnju s ostalim relevantnim organizacijama poput Noine arke, Hrvatskog kinološkog saveza itd.

mislim da prvo j ebitno znati dali je u HR uopste zanimanja za adopciju, koliko sveta ce uopste uzeti peseka. jer iskreno uzeti advokata sve to uraditi i posle uvezti dva psa i tacka adopcija.mislim d aj eto bezveze.

Zato sam tori i kristijanu ponudila moju udrugu, bas zbg toga da i pse cu dovesti ja makar dok se neostavri veliki transport ali dok s eskupi 3O- 40 hrvata spremni na adopciju mislim da ce tora imati vreme sve to osnovati i sve pokrenuti.

Jer tori i kristijanu vjerujem ponudila sam svoju glavu i kao garanciju irske za peseke. jer svaki dan kada me nazovu irci moram znati kde je taj i taj pesek i kako mu je. pa ja sada garantiram na sve strane i ubjedena sam da je to dobra stvar. na ugovoru u adopcii cete dobiti i pecat nase udruge i sa nama za pocet cete potpisati ugovor. sve to dok tora i kristajan nevide celu situaciju u celini i vide imali to uopste smisla.

Ja sam bila sigurna da u cesku uvezem 1O pasa i tacka adopcii kraj i gle sada je u ceskoj 11O pasa i ljudi stalno zovu i stalno traze. pa cuvam fige d ajendog dana tako i u HR.
[Vrh] Go down
http://www.yorkieland.cz
Maxim001




Broj postova : 31
Join date : 19.02.2008

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime25.02.08 16:53

TORA je napisao/la:
Malo kasnim ali evo samo da kažem da sve što se dizajna tiče nije mi problem, niti mi je problem širenje informacija. Trenutno radim nekoliko stranica, a razmišljao sam da napravim i jednu ovakvu stranicu, no problem je u tome što nisam volonter, niti imam psa, niti sam u mogućnosti udomiti kojega no nastojati ću to promjeniti cheers Wink Wink


TORA je napisao/la:
to sto nisi volonter ce se promjeniti cim nam pocnes pomagati,a za udomljavanje ne brinem!kada prodje malo vremena rijesiti ce se samo od sebe! javim ti se na pm sa zamolbama za pomoc! lol!
i hvala ti! cheers cheers

Sve što se tiče dizajna od konstrukcije do izgleda vrlo lako napravim Wink Wink
Samo javite na PM što je potrebno napraviti, a mogu vam i primjere poslati Wink
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime25.02.08 15:24

e, ljudovi ovako, prvo sto nam treba je sponzorstvo nekog print studia ili kopiraone gdje bi izradili letke i plakate za pet centre i veterinarske stanice. znaci ako imate poznate koji bi mogli sponzorirati i manje komada nije bed. staviti cemo ih kao sponzore gore! Wink
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime25.02.08 10:45

Malo kasnim ali evo samo da kažem da sve što se dizajna tiče nije mi problem, niti mi je problem širenje informacija. Trenutno radim nekoliko stranica, a razmišljao sam da napravim i jednu ovakvu stranicu, no problem je u tome što nisam volonter, niti imam psa, niti sam u mogućnosti udomiti kojega no nastojati ću to promjeniti cheers Wink Wink[/quote]


to sto nisi volonter ce se promjeniti cim nam pocnes pomagati,a za udomljavanje ne brinem!kada prodje malo vremena rijesiti ce se samo od sebe! javim ti se na pm sa zamolbama za pomoc! lol!
i hvala ti! cheers cheers
[Vrh] Go down
Maxim001




Broj postova : 31
Join date : 19.02.2008

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime25.02.08 1:03

TORA je napisao/la:

-dizajn, grafika-plakati i letci ce isto biti u opticaju,a svi znamo da je izgled bitan...
-sirenje informacija- pisite o ovoj temi na forumima, saljite link prijateljima, razgovarajte s ljudima o ovoj temi-informirajte sve oko sebe!

Malo kasnim ali evo samo da kažem da sve što se dizajna tiče nije mi problem, niti mi je problem širenje informacija. Trenutno radim nekoliko stranica, a razmišljao sam da napravim i jednu ovakvu stranicu, no problem je u tome što nisam volonter, niti imam psa, niti sam u mogućnosti udomiti kojega no nastojati ću to promjeniti cheers Wink Wink
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime08.02.08 17:05

naravno, da je udruga sve to, ja imam vec udrugu pa sve to i znam ali stvar je u tome da je oko toga jaaaako puno posla, em oko registriranja, pa statut....ako ce biti potrebno , biti ce napravljeno. Wink
[Vrh] Go down
klasicar

klasicar


Broj postova : 10
Join date : 30.01.2008
Age : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime08.02.08 16:37

TORA je napisao/la:
super! hvala na brzoj reakciji!!! cheers

nema na čemu
Smile

Citat :
najvjerovatnije je da cemo morati biti udruga radi puno stvari

mislim da je to najelegantnije rješenje jer:

1) Udruga je pravna osoba
2) Udruga ima svoj žiro račun, što rješava problem donacija
3) Kao udruga možemo se uključiti u razne mreže poput EGN-a i sl.
4) Udrugu može financirati država, a to bi nam omogućilo da, na primjer, pokrenemo i sami platimo kampanju za osvještavanje
5) Udruga je temelj za suradnju s ostalim relevantnim organizacijama poput Noine arke, Hrvatskog kinološkog saveza itd.

A razloga ima još, dakako.
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime08.02.08 16:29

ah, da, zaboravila sam navesti da bi nam super dosla "donirana" veterinarska pomoc za pregled pasa kod dolaska, a vjerujem da bi ljudi i ostali onda kod istog vetrinara. za sada mislim da imamo kandidata za to ali moram jos porazgovarati s njima! Very Happy
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime08.02.08 16:25

super! hvala na brzoj reakciji!!! cheers
najvjerovatnije je da cemo morati biti udruga radi puno stvari,a vidis da znam o cemu pricam. no, mozda postoji i drugi izlaz...vise cu znati kroz par dana. lol!
[Vrh] Go down
klasicar

klasicar


Broj postova : 10
Join date : 30.01.2008
Age : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime08.02.08 16:22

ok, zvao sam Ministarstvo poljoprivrede i šumarstva (oni su nadležni za uvoz pasa) i dobio sam broj osobe koja će mi znati reći informaciju o zakonskim odredbama vezanim za akciju. nju mogu dobiti tek u ponedjeljak jer je žena na terenu. znači u ponedjeljak ćemo znati precizno što nas čeka.

Citat :
preporucamo mu Lucijinu cesku udrugu koja je nasa sestrinjska

znači osnovali ste udrugu?
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime08.02.08 16:16

e, ovako, sajt ce biti do sljedeceg tjedna, samo moram platiti domenu i kristijan slaze textove.
zakonski dio kao i racun biti ce rijeseno kroz 2 tjedna nakon konzultacijama sa Ircima . za sada ako netko bas inzistira sada na uplacivanju donacije preporucamo mu Lucijinu cesku udrugu koja je nasa sestrinjska te ce nam za prvo vrijeme osiguravati prijevoz kao i talijanska. isto tako na izboru im je Irska podruznica. sto se tice prelaska carine sve potrebne papire dobivamo kod preuzimanja pasa za prijevoz,a oni se interesiraju sto je sve potrebno.no, naravno da cemo te informacije i mi potvrditi na carini pa ce nam zato pomoci bilo kakva poznanstva! Very Happy
[Vrh] Go down
klasicar

klasicar


Broj postova : 10
Join date : 30.01.2008
Age : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime08.02.08 15:47

Imam par pitanja: kako je riješen zakonski i formalni okvir akcije (organizacija/udruga/privatne osobe)? U slučaju novčanih donacija, na koji se račun (i čiji?) uplaćuju sredstva? Je li provjereno kako funkcionira "uvoženje" životinja u RH? Je li potrebno pribaviti neke dokumente/dozvole/potvrde od države?


edit: kad će biti sajt?
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime08.02.08 14:23

evo, situacija se razvija i polako krecemo u akciju. s obzirom da smo svi volonteri vasa pomoc nam je jako potrebna. kako nam mozete pomoci:

-ukoliko imate mogucnost donacije u hrani ili potrepstinama za pse
-pomoc oko prijevoza, netko u obitelji ima kombi i cesto putuje ili ima veze sa transportom? vjerovatno ce nam moci pomoci ako nista drugo, savjetima
-ako imate nekoga na carini takodjer moze pomoci
-poznajete li nekoga tko radi u medijima? tisak, portali, tv, radio...uskoro krecemo sa pricom u medije i takodjer je svaka pomoc potrebna
-dizajn, grafika-plakati i letci ce isto biti u opticaju,a svi znamo da je izgled bitan...
-tiskare-donacije u tiskanim materijalima
-novcane donacije- su naravno jako bitne,a biti ce upotrebljene iskljucivo za ovaj projekt (potvrda ukljucena). uz to sto bi pomogli pesekima donacije se odbijaju od poreza!!!
-sirenje informacija- pisite o ovoj temi na forumima, saljite link prijateljima, razgovarajte s ljudima o ovoj temi-informirajte sve oko sebe!

uglavnom, sta god se sjetite, i najmanja sitnica ce pomoci i unaprijed Vam zahvaljujemo!!! lol! cheers
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !   Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" ! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pomoc kod projekta "pomozimo hrtovima" !
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Facebook Pomozimo hrtovima !!!
» web stranica-pomozimo hrtovima
» Forumi o hrtovima!
» Snimanje emisije "Dobro jutro Hrvatska" na Bundeku!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Pomozimo hrtovima :: Oglasnik :: Potražnja-
Forum(o)Bir: