Pomozimo hrtovima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomozimo hrtovima

Forum o usvajanju hrtova
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što nakon dolaska u novi dom?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Što nakon dolaska u novi dom? Empty
PostajNaslov: Re: Što nakon dolaska u novi dom?   Što nakon dolaska u novi dom? Icon_minitime08.04.08 17:18

evo, jedan divan vodic za one kojima je grey postao novi clan obitelji!!! zabavno je pa i vi ostali procitajte da vidite koliko ima istine....

http://www.greyhoundgang.org/guide.php

klikajte i ispod Your Greyhound and.....

Wink Wink Wink
[Vrh] Go down
Lucie
Moderator
Lucie


Broj postova : 32
Join date : 24.01.2008
Age : 48
Lokacija : Praga - Visoko

Što nakon dolaska u novi dom? Empty
PostajNaslov: Re: Što nakon dolaska u novi dom?   Što nakon dolaska u novi dom? Icon_minitime05.03.08 16:29

tora jako lepo napisano ja bi jos dopunila o nekoliko stvari.

pas koji dolazi - za njega je sve nepoznato i je prestrasen i jako mirno i ponosno stoji. to je hrt i za njega je sve novo. jedinu nervozu pokaziva time sto ubrzano dise. Neotvarajte na njega prozor, nije mu vruce. to samo zivce radi i smiri se nakon 3 -4 dana.

za pesek akoji dosao do vas je covek nepoznata stvar. do sada znao coveka samo onog koji naspe nesto malo hrane i daje udarce i vristi komande. Nepostoji razlog za strah. Taj pas nece biti agresivan na coveka ni na djecu. Za njega covek nesvatliv pojam. U ceskoj je preko 1OO adoptiranih pasa i jos se nikada nije desilo da bi pesek ujeo svog vlastnika ili pokusao To ne. Ako mu s enesto nesvidja sto mu vi radite on ce zarezati. Kao naprimjer mazenje po stomaku to je hrta dosta intimno za njegov ponos i kada vam to sam dozvoli onda zato sto vam vjeruje i ne za to sto to zelite. postujte ga.

ja sam svog psa postovala, kada zerazao ja sam rekla " NE TO NESMIJES" ali prestal sam mu to raditi i on svatio da na mene se nerezi i da cu mu dati vremena koliko mu treba.

Hrt nezna da netso na stolu i u kuhinji nesme i zeli uzeti sve. Znam sada svi koji imaju hrtove kazete ZNAMO. Ne neznate. moji neadoptrani hrtovi isto zele uzeti ali vidim da zele i oni znaju d ato nesmeju. pa nekako lagano hodaju oko stola pokusavaju d ahoce i gledaju vas. adoptirani hrt ne. Postavite vrucu kafu na stol on jednim skokom i gura njusku u to. Nezna da moze biti nesto vruce i da nesto na stolu nesmije. ali nauc se to. to isto. po prve dane adopcie nepostoji da djete jede i sjedi do psa. svaki pas zeli uzeti djeci tu piskotu ili taj keks ili kiflu ali adoptrani pas dodje i uzme i mogao bi nesretno djete uzeti. Ova vlatsnica to podcenila i na srecu se djetetu nista nije desilo ali pogledajte taj pogled peseka. kako gleda svoju hranu sve jedno da je tamo malo djete

Što nakon dolaska u novi dom? Tanja_505

sve se to vas hrt nauci ali kasnije. tako d aprve dane morat eimati oci na ledjama i biti stalno spremen. Ja svakome kazem sve lose sto se desi nakon dolazka hrta je samo greska noovog vlastnika. svi vide lepe stvari jedan spasen zivot to sve je jako divno i rekla bi da je to to gavno ali treba biti spremen da dolazak prodje sto najbolje. Kod nekih hrtova je u profilu napisano za vetsu djecu. to neznaci d abi malu ujedao ili ubiaja ali to da je brz i snazni i da voli skakati na ljude i da malo djete bi moglo pasti i ozlediti se. na to sve brinu u azilu.

upoznavanje sa malim zivotinjama, mozete nakon nekoliko sati sto se pas odmori ali toy pasmine i macke UVJEK sa brnicom, nju cete dobiti u transportu i nije to za salu jako korostna stvar.

sada dosta vazna stvar. pas koji dodje u vas dom ce biti iscrpjen i umora nakon dugog puta. Nemojta ga pustiti samog na bastu i jako je dobro ogradena. Pas u zelji za slobodom zbog nervoze i straha bi mogao nauditi sebi ili drugim zivotinjama. Prosetajte ga na povodcu i po dobro ogradenoj basti. Imace on vremena da trci i da vam pokaze sta zna i da udahne slobodnu. Na povodcu ga upoznajte sa bastom, sa kucom posebno sa stepenicama to psi imaju veliki problem jer to nikada do sad nsu videli. gore to i nekako ide ali dole je problem.

svako ko jos bude imao pitanje samo pitajte. Je to vec vise od godine dana kada nas willy dosao kod nas i nemogu se svega sjetiti ali sigurno cu dopunjavati informacie
[Vrh] Go down
http://www.yorkieland.cz
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Što nakon dolaska u novi dom? Empty
PostajNaslov: Re: Što nakon dolaska u novi dom?   Što nakon dolaska u novi dom? Icon_minitime08.02.08 16:22

i tu postam filmic koji je kristijan nasao,a koji vas lijepo vodi kroz prva upoznavanja sa novim clanom obitelji! cheers


https://www.youtube.com/watch?v=tE6WZkE6yfc
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

Što nakon dolaska u novi dom? Empty
PostajNaslov: Što nakon dolaska u novi dom?   Što nakon dolaska u novi dom? Icon_minitime08.02.08 13:50

Miislim da je ova tema jako bitna i da bismo ju trebali odvojiti.

vjerujem da ce mnoge zainteresirane najvise brinuti kako i što kada pas stigne u dom....Lucie je vec u par navrata opisala iz iskustva kako se ponijeti prema psu.
Najvaznije je da dobro razmislite kod gledanja profila psa i da pitate svako pitanje koje vas interesira. zapamtite, glupa pitanja ne postoje.

Nemojte da vas kod usvajanja sprijeci vasa brojna obitelj, psi su zivotinje copora i dobro ce se osjecati i u brojnijoj obitelji. jako je bitno da svojoj djeci objasnite odgovornost koju preuzimaju kao clanovi obitelji. ukoliko vec imate kucne ljubimce to ce biti lakse ali tomu pristupite vrlo ozbiljno. grey, galgo ili bilo koji drugi pas koji dolazi u vas dom duboko je istraumatiziran u vecini slucajeva. puno puta je mjenjao mjesto boravka i ljude oko sebe. trebutacno je otrgnut iz "svog doma" gdje je bilo puno pasa i ljudi iz azila na koje se najvjerovatnije navikao i poceo im vjerovati. ne samo da je jos jednom izgubio povjerenje u ljude nego je putovao jako dugo. sve sto vidi je novo, mirisi, ljudi, zivotinje i vi ste tu da ga uvedete u novi zivot sto bezbolnije.

kod prvog susreta nikako nemojte dati djeci da vriste , skacu, brzo prilaze psu i opcenito stvaraju stresnu situaciju.najbolje bi bilo da vas djeca docekaju doma jer cemo imati puno za razgovarati kod preuzimanja psa. probajte odrediti jednu osobu koja ce najvise biti sa psom i koja ce biti prisutna kod svakog upoznavanja. bilo bi najbolje da tu osobu prvu upozna. uvijek budite uu njega ili nju kako bi vas mogao/la namirisati i cuti vas glas. iznimno je bitno da psu pricate i pricate i to mirnim glasom. Ukoliko imate kucne ljubimce nemojte ih voditi na preuzimanje psa. no, neka vas docekaju kod kuce kako bi pas shvatio da je dosao na njihov teritorij i da ce oni biti tu.

upoznavanje doma i obitelji takodjer treba proci mirno. pustite psa da malo pronjuska i prodje dom pa za taj trenutak maknite ljubimce i djecu. pokazite mu gdje je zdjelica sa hranom i vodom.nakon toga polako pocnite sa upoznavanjem jednog po jednog clana obitelji. ukoliko pas zarezi ili napravi kakvu gresku ni slucajno se ne derite, vristite ili nesto slicno nego malo glasnijim, zapovjednim tonom recite rijec koja ce od sada oznacavati zabranu.tu rijec trebaju upotrebljavati svi clanovi obitelji kako bi pas sto prije shvatio sta ona znaci.

ako imate ljubimce narocito pse obavezno im posvecujte puno paznje. ako je pas bio jedini u obitelji do sada radi smanjenja pozornosti spram njega mogao bi se osjetiti ugrozen, povrijedjen pa cak i ljubomoran! na vama je da mu to "izbijete" iz glave !Very Happy

to cete napraviti najbolje povremenim setnjama samo sa njim/njom i posvecivanjem paznje samo njima pa cak i pred novim clanom.naravno, nista od ovoga netreba provoditi drasticno nego sa ocijenom zdravog razuma.

nadalje cemo razradjivati kako uoznavati koga,a kako je to funkcioniralo kod Lucie porocitajte pod udomljeni hrt i druge zivotinje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što nakon dolaska u novi dom? Empty
PostajNaslov: Re: Što nakon dolaska u novi dom?   Što nakon dolaska u novi dom? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što nakon dolaska u novi dom?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» NOVI PROFILI 02.02.2009.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Pomozimo hrtovima :: O hrtovima :: Udomljavanje hrtova-
Forum(o)Bir: