Pomozimo hrtovima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomozimo hrtovima

Forum o usvajanju hrtova
 
Početna stranicaPretražnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 PITANJA I NEJASNOĆE

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

PITANJA I NEJASNOĆE Empty
PostajNaslov: Re: PITANJA I NEJASNOĆE   PITANJA I NEJASNOĆE Icon_minitime20.03.08 12:20

obicno nesmiju ali u spanjolskoj je policija nemocna kako kod zlostavljanja zivotinja tako i kod provjeravanja papira. oni tamo zive od tog lova tako da ziher nemaju love za stene od 1000 E Wink

a, i nama je poanta da ovi hrtovi budu, voljeni, mazeni i pazeni ljubimici! Wink lol!
[Vrh] Go down
Lyra




Broj postova : 3
Join date : 19.03.2008

PITANJA I NEJASNOĆE Empty
PostajNaslov: Re: PITANJA I NEJASNOĆE   PITANJA I NEJASNOĆE Icon_minitime20.03.08 11:57

aha, a ja sam mislila da je s hrtovima isto kao s biglovima (ja imam bigla Very Happy ) da oni bez papira ne smiju u lov!
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

PITANJA I NEJASNOĆE Empty
PostajNaslov: Re: PITANJA I NEJASNOĆE   PITANJA I NEJASNOĆE Icon_minitime20.03.08 11:08

evo, da malo pojasnim. hrtovi koji su koristeni u trkama imaju rodovnice jer bez njih nemogu trcati. kod hrtova za lov nije tako . znaci, trkace vi mozete udomiti i skoro uvijek se dobivaju papiri i cak mozete vidjeti koji su njegovi/njeni rezultati bili. no, ima i onih nadjenih na ulici (kakvi su obicno ovi lovni iz spanjolske) koji niti su cipirani ni s papirima. kada dodju u azil oni su cijepljeni, pregledani, cipirani ako vec nisu i svi su sterilizirani! znaci, zdravi su sa svim papirima, putovnicom, dozvolama...

no, sa steriliziranim psom ti nemozes ici na izlozbu! poanta izlozba je da se dobiju sto blje ocijene kako bi se stenci bolje prodavali. to tu nije slucaj i bas to pokusavamo izbjeci. hrtovi koji dolaze su iskljucivo ljubimci i na izlozbe mogu kao posjetioci. nema lurea, trka, izlozbi, agilitija za natjecanje, ocijene i lovu. sve samo kao zabava.

npr. moj Peppe ima jedan testis i on ce na lure iz zabave! mi cemo platiti da trci, proba i zabavlja se ali ne biljezi mu se rezultat, ne osvaja nagrade!

eto, jedino cime se ljudi mogu hvaliti su super rezultati koje je pas postizao ako udome trkaceg greya ali to su sada umirovljeni hrtovi. samo za uzivati u njihovom drustvu! lol!
[Vrh] Go down
Lyra




Broj postova : 3
Join date : 19.03.2008

PITANJA I NEJASNOĆE Empty
PostajNaslov: Re: PITANJA I NEJASNOĆE   PITANJA I NEJASNOĆE Icon_minitime20.03.08 10:10

da, je to je ono na sto sam mislila. ali ako ti psi imaju rodovnicu a vlasnici je ne posalju, sta se onda ne moze ta rodovnica ponovo izvadit ili zatrazit od vlasnika, jer psi ce se puno lakse udomit ako ljudi znaju da imaju ti psi rodovnicu, pa da s njima mogu kasnije na izlozbe itd. i puno bi ih lakse udomili da se ti psi s rodovnicom kastriraju po zelji vlasnika. jer bi to za buduce udomitelje bila izvrsna prilika dobijes psa s rodovnicom i to za 150-200 eura, a inace bi ga platio izmedu 500 i 1000 eura (ovo sam sad bunula jer ne znam kako se krecu cijene hrtova) i tada bi ih uzimali i vlasnici koji bi ih htjeli uzgajat, vodit na izlozbe, ali i oni kojima ce to biti samo kucni ljubimac. tako bi se problem hrtova puno brze rijesavao i puno bi vise hrtova naslo topli dom. Very Happy
[Vrh] Go down
kristijan
Admin
kristijan


Broj postova : 98
Join date : 18.01.2008
Age : 37
Lokacija : OSIJEK

PITANJA I NEJASNOĆE Empty
PostajNaslov: Re: PITANJA I NEJASNOĆE   PITANJA I NEJASNOĆE Icon_minitime20.03.08 0:48

Lyra je napisao/la:
nije mi jasno kako samo neki imaju rodovnicu kad se ne moze loviti s psima bez rodovnice?

nije mi bas najajsnije Vase pitanje ali cu se potruditi odgovotiti na ono sto ste mislili.Dakle problem je slijedeci.Hrtovi su sudjelovali u utrkama u Irskoj i nakon sto su zavrsili svoju trkacku karijeru baceni su na ulicu i nerjetko ubijani.Zbog toga postoji azil s kojim mi suradjujemo i koji se brine za takve napustene pse velikog srca. Pretpostavljam tj siguran sam da psi imaju rodovnice ali vlasnici koji ih salju u azil salju ih bez rodovnica,a u ostalome svrha tih pasa i je da budu nama kucni ljubimci,a ne neki lovacki illi trkaci uspjesi!Ako ovo nije odgovor na Vase pitanje slobodno pitajte ponovno ali budite malo precizniji!
[Vrh] Go down
http://www.pomozimohrtovima.com/
Lyra




Broj postova : 3
Join date : 19.03.2008

PITANJA I NEJASNOĆE Empty
PostajNaslov: Re: PITANJA I NEJASNOĆE   PITANJA I NEJASNOĆE Icon_minitime19.03.08 23:30

nije mi jasno kako samo neki imaju rodovnicu kad se ne moze loviti s psima bez rodovnice?
[Vrh] Go down
kristijan
Admin
kristijan


Broj postova : 98
Join date : 18.01.2008
Age : 37
Lokacija : OSIJEK

PITANJA I NEJASNOĆE Empty
PostajNaslov: PITANJA I NEJASNOĆE   PITANJA I NEJASNOĆE Icon_minitime19.01.08 13:02

Ovaj prostor je namjenjen svim vašim pitanjima i nejasnoćama u vezi tehničkih problema na forumu.
[Vrh] Go down
http://www.pomozimohrtovima.com/
Sponsored content





PITANJA I NEJASNOĆE Empty
PostajNaslov: Re: PITANJA I NEJASNOĆE   PITANJA I NEJASNOĆE Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
PITANJA I NEJASNOĆE
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Pomozimo hrtovima :: O forumu :: Opće teme-
Forum(o)Bir: