Pomozimo hrtovima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomozimo hrtovima

Forum o usvajanju hrtova
 
Početna stranicaPretražnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood

Go down 
+2
visnja89
Lucie
6 posters
Autor/icaPoruka
kristijan
Admin
kristijan


Broj postova : 98
Join date : 18.01.2008
Age : 37
Lokacija : OSIJEK

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Empty
PostajNaslov: Re: Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood   Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Icon_minitime03.08.08 15:35

Willy je bio prvi udomljeni hrt za kojeg sam ja cuo i cija me prica nije ostavila ravnodušnim.Slatkica mala.Lucie divim se i tebi, trebalo je imati puno hrabrosti i krenuti u sve to cheers
[Vrh] Go down
http://www.pomozimohrtovima.com/
Lucie
Moderator
Lucie


Broj postova : 32
Join date : 24.01.2008
Age : 48
Lokacija : Praga - Visoko

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Empty
PostajNaslov: Re: Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood   Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Icon_minitime03.08.08 14:04

Malo cemo dopnit slike z naseg hrvatskog putovanja koje sretno zavrsilo udomljenjim dva hrta

ross sa novom vlatsncom
Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 2691992023_3c3c8135e7

Willy skustn profesionalac znao kako da pozra kako da se ponasa

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 2691991523_6e0734e13a

bla jako ugodna atmsfera

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 2692804252_2cd684d796

Blo j evruce ja se sva znojla al wlly se ljepio na mene d svma pokaze kako je sretno spasen. glumac Smile

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 2692804700_8b799dd196

dopunicu jos mnogo slika samo da stugnem lol!
[Vrh] Go down
http://www.yorkieland.cz
Lucie
Moderator
Lucie


Broj postova : 32
Join date : 24.01.2008
Age : 48
Lokacija : Praga - Visoko

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Empty
PostajNaslov: Re: Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood   Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Icon_minitime29.01.08 1:48

willy dao drugi zivot meni. pored njegove tuge i patnje sam svatila o cemu je kinolgia koliko je zla ostra i koliko malo j etu mjesta za ljubav. kolikomalo znace neke pobjede i pehare i koliko znaci njegov osmeh i njegovo povjerenje.

WILLY MOJ RAZMAZENI HVALA TI I VOLIM TE MNOGO
[Vrh] Go down
http://www.yorkieland.cz
janet

janet


Broj postova : 216
Join date : 28.01.2008

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Empty
PostajNaslov: Re: Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood   Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Icon_minitime28.01.08 13:44

ajme kako je lepi ...
svaka ti cast kaj si willu dala drugi zivot!
[Vrh] Go down
Tere




Broj postova : 15
Join date : 25.01.2008

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Empty
PostajNaslov: Re: Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood   Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Icon_minitime25.01.08 11:14

Vili je predivan, a vidi se kako se oporavio i kako je sad sretan Very Happy Laughing
[Vrh] Go down
ruski hrt

ruski hrt


Broj postova : 15
Join date : 25.01.2008
Age : 45
Lokacija : Beograd

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Empty
PostajNaslov: Re: Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood   Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Icon_minitime25.01.08 1:49

Samo smo svratili da pozdravimo naseg prijatelja Williema.
Secamo se mi dobro njegovog dolaska i briga koje su sve mucile kako ce rreagovati na ostale pse.
Da ne duzim,sve ce Lucie da vam napise i pokaze slikama kako je postao jedan srecan i razigran clan copora.
Pozdrav od nas.
rendeer
[Vrh] Go down
visnja89

visnja89


Broj postova : 181
Join date : 24.01.2008
Age : 34
Lokacija : Coka, Srbija

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Empty
PostajNaslov: Re: Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood   Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Icon_minitime25.01.08 0:37

Svaka cast Will je lep pas!!!
[Vrh] Go down
http://sanivaruskihrt.moj-album.com/
Lucie
Moderator
Lucie


Broj postova : 32
Join date : 24.01.2008
Age : 48
Lokacija : Praga - Visoko

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Empty
PostajNaslov: Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood   Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Icon_minitime24.01.08 23:12

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 398022668_50d6c98da1


Jednog dana sam procitala na jednom hrvatskom forumu o tom da postoji adopcia hrtova i da slovenci pomagaju spasiti trkacke greyyhounde.

Dugo godina se bavim kinologijom sam vlastnica 8 yorkia imam vlastitu uzgajivacnicu i dva afganistanca. Tako da obaveza vise nego dosta. Cim sam ali procitala i saznala sve cim sam videla slike tuznih okica, odmah mi bilo jasno. Da jedan greyhound ce uskoro doci kod nas kuci.

Biranje pasa bilo tezko nisam imala srecu při odabiru pa se desilo da jedini slobodni pesek preostal na mene. Bio to crni jadnicek sa sivom njuskom. Bio sav unisten bez dlake, pun buha, bolestne zube i puno mjesta bez dlake. Cim sam ga videla stislo mi se srdce. I od prve sekunde se rodila velika ljubav.

Nisam slusala ljude koji su mi pricali da trkacki pas ce biti mnogo opasan za moje jorkie jer ce misliti da je to mamac. Nisam sllusal ni supruga koji pricao da vise obaveza netrebamo.

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 363424925_e4fae22873

Bila polovina decembra kada sam krenula iz Praga kde zivimo za Ljublanu.

Moram se mnogo zahvaliti Tori jer u trenutcima najvetseg vaganja sve Za i sve protiv ona me uvjek podrzala sa divnim argumentima.

naprimjer sam znala d amoj grey nesme biti crni sa sivom njuskom i nesme biti sitan. kada su me zvali da tacno takog imaju za mene. bila to ona ko mi rekla gle ako zelis pomoci pomozi tome ko ti je suden i sve jedno kakve boje ima.

jer to sve bilo tako pametno uradila sam tako i nezalila ni sekundu mog zivota

Prvi pogled na williema mi pustio suze na oci. Znal sam da cu od njega napraviti presretnog peseka. I da ce sada poznati sta je zapravo sretan život. Jako umorni smo krenuli nazad u Prag i krenuli smo u novi život.

Prvi susret sa pola naseg jorkei copora bio super. Iste minute velika ljubav. Willie pokusao nekoliko zarezati kada su ga nase cure ljubile do besvesti ali samo Willi nesmes bilo dovolno. Willi svatio da nesmije i bilo sve ok. Za 5 dana smo isli na nase imanje kde bio suprug sa afganima i ostalim jorkicima.

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 336064607_015779eef2

Nas veliki afganistanac Williema prifati odmah kao da su braca i da zajedno zivi celog zivota. Odmah su krenule u trke i amadeus polako ucio williema sta znace igracke i kako se krade jelo u kuhinji.

Veliki problem bio sa nasim jorkie muzjakom. On rezio na wiliema i taj to svatio kao neprijatelstvo. Desilo se dva puta da je pokusao ga ufatiti i zubima ga zabio na pod. nemozete zamisleti tu moju vrisku i tu moju brigu. Koliko sam se isplakala. Muz se sa mnom posvadao da ce nam ubiti willi celi copor. Ali ne ljubav je mocna i moze sve.

Willia niko nije tuko samo sam plakal i kazem nesmijes to raditi on je nas i volimo ga kao tebe. Pa dosla faza ignorisanja. Ja pazila da ni minut nisu zajedno i oni se ignorisali. Prosao mjesec dana i iz ignorisanja se rodila ljubav. Sada zajedno pretrazivaju bastu i cuvaju jedan drugoga. Znam d a njim mogu ostaviti same i znam da se nista nece desiti.


Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 444889725_5bda4f8e17

Posle dosla faza macaka ta bila mnogo burnija ali jer nase macke su hrabre i naucene na hrtove. Wili fasovao dosta puta po njusici i njegova faza ignorisanj traje věc pola godine jednostavno neprimjeti da macka ide metar od njega.

Willi je kod nas věc od decembra 2006 i uklopio se fenomenalno u nas copor i u nasu porodicu. Je stalno sa mnom, hoda sa mnom u moju firmu kde strplivo provodi vreme na fotelji samo neka je mekano.

Voza se sa mnom u autu. I kuci ni neznam da imam nekog greyhounda mirno tiho psava samo neka je blizu méně. Nemoram sigurno ni naglasavati da i jako imamo nekoliko fotelj ai gauca najlepse spavanje je sa mnom u krevetu.

Ipak ova ljencarina koja uziva nasih kreveta i fotelja je pravi hrt srcom i tjelom i cim njih sa nasim afganima ispustim na bastu onda pocinu trke, do besvesti. Kao dva metka lete nasom bastom. To je i bio razlog zasto smo williema povezli sa sobom na trke i n acoursing. Williem odmah znao sta se radi i jako ga neprijavljujemo na neke takmicenja on uvjek potrci jedan krug treninga. Sav je sretan i uziva svaki minut. Zbog njge smo onda poceli trcati i sa nasim afganistancom i jako to prije nikada nismo radili.

Iskustva sa wiliemom i ta ogromna ljubav koju on daje na sve strane méně natjeralo nekako pomoci i pokrenula sam adopcije u mojoj drzavi u ceskoj. Uz veliku pomoc Erika i matijaza sam věc uvezla 11 pasa i jako bog da uskoro novi peseki stizu u nasu drzavu.

Pozdravljamo sviju u hrvatsku celi copor arangels monchichi sa predivnim Williemom


ovu sliku usam napravila nakon mjesec dana kada willi dosao kod nas
Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 336061388_5b398844bd

isti pas, isto mjesto nakon 13 mjeseci pogledajte kako smo psu vratili srecu i snagu u zivot, pogledajte taj osmeh i te vesele okice je to nasa velika ljubav

Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood 2204106041_313dcf17c9

o willu cu vam pisati mnogo vise. idicete slike kada dosao i vidicete kako napreduje u zivotu kod nas flower
[Vrh] Go down
http://www.yorkieland.cz
Sponsored content





Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Empty
PostajNaslov: Re: Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood   Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Grey Wiliiem - Kilmeaden Wood
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Pomozimo hrtovima :: O hrtovima :: Slike i priče o udomljenim hrtovima-
Forum(o)Bir: