Pomozimo hrtovima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomozimo hrtovima

Forum o usvajanju hrtova
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ŠOKANTNO ALI ISTINITO

Go down 
+9
bronsky
Tere
janet
TORA
klasicar
Noor-E-Alam
lidija g
visnja89
kristijan
13 posters
Autor/icaPoruka
kells

kells


Broj postova : 6
Join date : 24.07.2008

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime01.08.08 22:37

Grozno je što ljudi mogu napraviti, ne bi vjerovali, ja na žalost radim sa ljudima, na žalost kažem jer sam se prije školovao za rad sa životinjama i jednostavno sam se predao, popustio sam pred onima koji su samo imali vezu i želju imati određeno zvanje i mogućnost da nabave sve potrebno da to budu, nestalo je motivacije i eto , moja edukacija je išla u smjeru ljudi , točnije psihijatrije odnosno grupne psihoterapije pa eto sa pomažem ljudima a ne životinjama kako mi je bio prvotni plan. Zašto to pričam, i kakve veze ima sa ovim ovdje, evo sad ću ja to elaborirati Very Happy
Ova veterinarka , siguran sam da i kod nas ima takvih, naravno uz sve one prekrasne ljude koji to rade sa ljubavlju, na moju sreću , nisu svi posustali kao ja.
Sjećam se kako su nas pitali tada, zašto smo odlučili biti veterinari , i svi koji su rekli , zato što volimo životinje, rečeno im je da su na krivom faxu, e sad, nvm , htjedoh reći da je ta veterinarka prilično boelsna osoba čim je mogla to psima učiniti, svjesno u potpunosti , no na žalost sociopatska struktura ličnosti zapravo ne daje simptome, takvi su ljudi oko nas, funkcioniraju savršeno u poslovnom pa i na privatnom polju međutim ponekad njihova patologija dođe do izražaja upravo agresijom aktivnom ili pasivnom ( u ovom slučaju pasivnom) prema bićima iz svoje okoline, dakle supruzi, djeci , starijim roditeljima ili susjedim i naravno životinjama koje su najslabije i pri tome najlakše mete.

Zato je ono što kaže Luce, provjeravanje udomitelja, prije, i nakon posvajanja jako bitno, vidjet ćemo na životinji jel sretna ili nije , zanemarena ili ima sve, u njihovim se toplim očima čita cijeli njihov svijet i samo savjesni ekipa koja se bavi udomljavanjem može spriječiti ovakve slučajeve da se ne događaju ili da se na vrijeme spriječi ovako ekstremno zanemarivanje.

Danas je teško udomiti pse, zaista teško, teško je naći dobre domove za sve, teško je naći dobre ljude kao kupce za štenad, i većina uzgajivača provjerava i godinama brine jel sve ok sa psima koji su prodani, ponekad se i uzgajivači zeznu , ne procjene dovoljno dobro i onda boli glava, osim ako imaju ugovor u kojem piše da uzimaju psa natrag ako procjene da su uvjeti neadekvatni.

Na žalost, složit ćete se kod nas je nekakva svjest uzgajača na nižem nivou nego možda vani ali su zanemarivači nekako manje svirepi nego u europama i amerikama, nego da se vratim na ove jadne pse,

većina sociopatski strukturiranih ličnost će ipak odustati od udomljenja psa za kojeg potpisuje ugovor i za kojeg treba dati naknadu za udomljenje jer jednostavno, želi nešto dostupno što će moći upijat njegovu agresiju, zato se nadam da kod nas nećemo imati slučajeva kao što je ovaj a moje osobno mišljenje je , da osobi koja je ovim psima to učinila društvo treba vratiti apsolutno istom mjerom bez žaljenja i zadrški.

Ispričavama se svima na esejističkom pristupu postu te na njegovoj dužini i na povremenom oftopičarenju
[Vrh] Go down
janet

janet


Broj postova : 216
Join date : 28.01.2008

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime06.03.08 17:35

ma,da ih vidim bi ih stukla!!!sam tak... pirat

pa za te ljude nisu ni plisane zivotinje!!! No No
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime06.03.08 17:14

da ali zato treba paziti kako ih se odbija...po meni treba to izvuci na "pas nije dovoljno dobar za vas"...makar znamo da je obrnuto...pa mozda usvoje tu misao i doniraju novce (kao ajde da pomognem tim jadnim psima) prije nego kupe psa... Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Lucie
Moderator
Lucie


Broj postova : 32
Join date : 24.01.2008
Age : 48
Lokacija : Praga - Visoko

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime06.03.08 17:02

dada nekada me stvarno rescue dosta zamara kada cujem svakav svet.

na greyhound data smo postavile slike greyhounda u odjelama izgledaju fantasticno. I dosta s eto svetu ljubilo i javi s etamo neko iz australie i on sokiran sta to mi radimo od peseka maltezera pa to je greyhound. i to izrekao kao joj ljudi sto stavljate masni kravi affraid da kao da je to radna zivotinja. Ma ima svega.

i nekada stvarno s emnogo cuvam da neopsujem svakog debi.. koji me zove da me posavjetuje, da mi kaze.

Kao juce zena bi zeljal grehounda ali moram njoj garantirati da ce biti savrsen, da ce imati 55 cm cisto crnu boju, d anece imati ozilke, da c ebiti naucen cistoci nece imati problem sa mackom i nece vuci na povodniku.

pa sma njoj preporucila geneticku laboratiriu mozda neko uspeje njoj ispuniti snove ali adoptirani pesek nije za ovu zenu.

Znate sto je jaaaaaako tuzno da ljude koj emi odbijemo uvjek sebi kupi psa da nam dokazu da oni su ispravni vlastnici i mene uvjek iznenadi koliko uzgajivaci hrtova malo traze od buducih vlastnika svojih stenaca :-(((
[Vrh] Go down
http://www.yorkieland.cz
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime06.03.08 16:36

uf, draga Janet ti si jedna divna neiskvarena osoba i ako ces nam nastaviti pomagati naslusati ces se svega! Twisted Evil Wink
[Vrh] Go down
janet

janet


Broj postova : 216
Join date : 28.01.2008

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime06.03.08 16:08

"Ja bi htela adoptirati psa, znate imam labradora koji je celi dan sam i kada ja odem na godisnji on sam uzima hranu iz vrece i meni ga zao sto je tako usamljen pa hrt bi mu bio prijatelj i jos naravim dobro djelo"

" ja bi hteo adoptirati psa iz irske ali mora to biti savrseni i zdravi trkac da mi pravi sparing partnera za moje hrtove i d anjih nauci trcati po stazi"

" imam ja kaveze u ojima smo nekada drzali bernarince pa sam reko da napravim dobro djelo i uzecu dva tri greya"



WHAT THE F****?!

Question Question Question

affraid affraid affraid

Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Lucie
Moderator
Lucie


Broj postova : 32
Join date : 24.01.2008
Age : 48
Lokacija : Praga - Visoko

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime05.03.08 20:43

zato nemojte niko zamjeriti kada ljudi iz adopcije budu vas provjeravali i ispitivali jer stvarno naci dobro obitelj za hrta nije lako.

mogu vam reci da kada me neki ljudi zovu vristal bi od muke:

naprimjer:
"Ja bi htela adoptirati psa, znate imam labradora koji je celi dan sam i kada ja odem na godisnji on sam uzima hranu iz vrece i meni ga zao sto je tako usamljen pa hrt bi mu bio prijatelj i jos naravim dobro djelo"

" ja bi hteo adoptirati psa iz irske ali mora to biti savrseni i zdravi trkac da mi pravi sparing partnera za moje hrtove i d anjih nauci trcati po stazi"

" imam ja kaveze u ojima smo nekada drzali bernarince pa sam reko da napravim dobro djelo i uzecu dva tri greya"

itd itd itd

Zato kazem adopcia DA ali ne po svaku cenu. Covek mora sve promisleti i mora svatiti da ljudi koji su uspeli dovuc peseka odgvaraju do kraja zivota peseka z anjega i moraju ga kontrolisati i provjeravati. daj boze da su samo dobre adopcie
[Vrh] Go down
http://www.yorkieland.cz
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime04.03.08 17:55

evo, slicnih i na zalost istinitih prica iz Irske http://www.paws.ie/truestories.html
[Vrh] Go down
Snoopy_hrt_lover




Broj postova : 13
Join date : 22.02.2008

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime22.02.08 14:49

Bok svima, ja sam iz Zagreba, nemam hrta nego beagla Snoopya. Ove priče su me šokirale, a slike...katastrofa. To može učiniti samo nekakav monstrum, a ne čovjek kao što ste vi i ja.
[Vrh] Go down
Jane




Broj postova : 6
Join date : 28.01.2008

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime19.02.08 14:56

Crying or Very sad srce mi je puklo u komadiće dok sam gledala ove slike Crying or Very sad

Vjerovatno je moja svijest užasno ograničena jer ne mogu shvatiti ni prihvatiti da po istoj zemlji hodaju, dišu isti zrak koji dišem i ja, takvi monstrumi ...

Ako ne postoji zakon kojeg bi se mogli bojati, ako ne postoji savijest koje bi se mogli bojati, mora postojati nešto što će im osvijestiti što su učinili jer mislim da bi im svijest o tome bila najveća kazna ... ja s tim nebih mogla živjeti ...

Cijeli život si želim jednu malu slatku curicu-pudlu, Janet mi je svijedok Very Happy , ali nakon ovog foruma i ovih slika nisam više sigurna u to .... srce su mi ukrali ovi anđeli ... Smile
[Vrh] Go down
bronsky

bronsky


Broj postova : 21
Join date : 30.01.2008
Lokacija : Zagreb

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Grozno!   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime03.02.08 15:50

Evo baš sam pogledao fotografije izgladnjelih hrtova i zaista sam ostao zapanjen! Ljudi koji čine takve stvari nisu ljudi već totalni bolesnici. Na žalost, takvih stvari ima jako puno i bilo bi dobro da svatko tko primjeti takva zlostavljanja pasa, reagira žestoko! Sebe smatram miroljubljivim ali ovakve stvari probude u meni neki čudan osjećaj bijesa pa čak i kažnjavanja takvih ljudi. Pri tom ne mislim na vikanje i prijetnje.
Još uvijek mi je u sjećanju onaj idiot po imenu Ostoja koji je svoga psa zatukao metalnom cijevi, tako da je policajac morao službenim pištoljem psu skratiti muke. Priznajem da sam danima zamišljao susret s tim Ostojom te da bih ga mogao ozljediti bez ikakve trunke sažaljenja. Ponekad sam čak i za radikalnije postupke prema zlostavljačima pasa jer naš zakon a i generalna svijest ljudi smatra da je pas nešto kao žohar ili komarac. Pa tko može pružiti toliko ljubavi i veselja kao pas! Supruga i ja imamo dvije ženke, hrta i mješanku. Kada doazimo s posla one se tako vesele i skaču kao da nas nema mjesecima. I tako svaki dan.
Zato poduzmimo konkretne poteze protiv zlostavljača pasa i na kraju bih citirao natpis-magnet s našega frižidera: "Što više ljudi poznajem, to više volim svoga psa!"
B.B.
[Vrh] Go down
Tere




Broj postova : 15
Join date : 25.01.2008

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime01.02.08 12:29

NE MOGU VJEROVAT, NE TO NIJE ISTINA!!!!!!
Koliko može bit bolestan um da ovako napečene pse još više UBIJA, neznam jednostavno neznam što bi više rekla. Naježila sam se od užasa, i imam na licu gađenje za takve ljude Twisted Evil Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
janet

janet


Broj postova : 216
Join date : 28.01.2008

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime31.01.08 18:05

nemam rijeci!!!!

fuj,fuj. Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Noor-E-Alam

Noor-E-Alam


Broj postova : 37
Join date : 25.01.2008
Age : 53

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime31.01.08 14:22

Uzas,sramota za profesiju koju je obavljala i sramota me sto pripadam ljudskom rodu Crying or Very sad
[Vrh] Go down
http://noor.e.alam.kennel.googlepages.com/
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime31.01.08 10:47

ako se sjecam dobro to je bila prica kada je vetrinarka posvojila ta dva hrta i pokusala ih ubiti..ne znam sta da drugo kazem... Evil or Very Mad oduzeti su joj od talijanske udruge koja ih je na zalost i udomila. decko je uginuo,a cura se spasila. upucen je i apel na covjeka koji je nadredjen da ju otpuste i da joj se licenca oduzme...ne znam sto je kasnije bilo....mozda ce Neka znati vise jer je prica pokrenuta na slovenskom forumu...uglavnom, ja bih zenu bez griznje savjesti ubila i ako je netko za to da se ode tamo.... Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
klasicar

klasicar


Broj postova : 10
Join date : 30.01.2008
Age : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime30.01.08 21:13

Noor-E-Alam je napisao/la:
Hvala Klasicar

Nema zošto, Noor Smile
[Vrh] Go down
Noor-E-Alam

Noor-E-Alam


Broj postova : 37
Join date : 25.01.2008
Age : 53

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime30.01.08 21:05

Hvala Klasicar,jadni psi! Zelim im sve najbolje da dodzu ksebi i konacno dobjiu lep zivot.
[Vrh] Go down
http://noor.e.alam.kennel.googlepages.com/
klasicar

klasicar


Broj postova : 10
Join date : 30.01.2008
Age : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime30.01.08 20:42

Noor-E-Alam je napisao/la:
Ja bih zamolila ako neko moze sa web strane prevesti pricu

U naslovu piše:

Fotografije su uslikane 4. prosinca 2006., kada smo zahvaljujući policiji preuzeli pse.
Ženka je smeđe, a mužjak bijelo - smeđe boje.

Ispod toga piše:

Od srca hvala Mariji Paoli, našoj posvojiteljici i suradnici bez koje ne bismo mogli, koja se osobno i bez ikakve zadrške uključila u ovu groznu priču.
Ona stalno nadgleda ženku greyhounda koja se još uvijek oporavlja u Klinici, i s ljubavlju se brine o njoj.

Negdje na pola stranice je sitnijim slovima ovaj tekst:

Ove su slike snimljene u petak, 8. prosinca 2006., tjedan dana nakon preuzimanja. Ženka je u tjedan dana dobila 3 kg i prvi je puta prohodala. Bilo nam je zastrašujuće i neshvatljivo, da se dva živa bića ponižavaju na takav način. [ovo zadnje nije sasvim doslovan prijevod]

Ispod slike:

Hvala Dario!


Na samome dnu stranice:

Platit će



(nisam našao cijelu priču što se dogodilo)
[Vrh] Go down
Noor-E-Alam

Noor-E-Alam


Broj postova : 37
Join date : 25.01.2008
Age : 53

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime26.01.08 13:43

Ja bih zamolila ako neko moze sa web strane prevesti pricu,jest da slike sve govore i jasno je ko dan sta se dogodilo.Jadne dusice,ko zna sta su sve prezivljavaje.... kakvi li ljudi postoje Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
http://noor.e.alam.kennel.googlepages.com/
visnja89

visnja89


Broj postova : 181
Join date : 24.01.2008
Age : 34
Lokacija : Coka, Srbija

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime26.01.08 13:41

Dok sam gledala slike plakala sam kao malo dete, ne mogu da verujem da jedan "covek" moze da uradi tako nesto..... Sad
Jadne zivotinje nisu zasluzile tako nesto Evil or Very Mad Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://sanivaruskihrt.moj-album.com/
kristijan
Admin
kristijan


Broj postova : 98
Join date : 18.01.2008
Age : 37
Lokacija : OSIJEK

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime26.01.08 11:16

Na zalost ne mogu vam točno odgovoriti.Više informacija pogledajte ovdje
http://www.adozionilevrieri.it/maltrattamento4dicembre.html
[Vrh] Go down
http://www.pomozimohrtovima.com/
lidija g




Broj postova : 7
Join date : 25.01.2008
Age : 41
Lokacija : Zagreb

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime26.01.08 4:11

Strašno... Šokantno.... Shocked Evil or Very Mad affraid affraid

Stvarno , šta je s njima bilo na kraju???
[Vrh] Go down
visnja89

visnja89


Broj postova : 181
Join date : 24.01.2008
Age : 34
Lokacija : Coka, Srbija

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime26.01.08 1:13

Jadni psi meni se srce cepa kada vidim ili cujem tako nesto Sad Sad Sad
A coveku sto je uradio tim psima bi uradla gore stvari Evil or Very Mad Twisted Evil
Sta je bilo sa tim psima, da li su preziveli, da li im je nadjen topli dom?
[Vrh] Go down
http://sanivaruskihrt.moj-album.com/
kristijan
Admin
kristijan


Broj postova : 98
Join date : 18.01.2008
Age : 37
Lokacija : OSIJEK

ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime25.01.08 20:17

NE biste vjerovali koliko covjek moze biti bolestan!!!Dokaz te moje tvrdnje je ovaj slučaj u kojem je čovjek udomio muzjaka i zenku.I svako bi pomislio "kakvo divno djelo" ,no u stvranosti to nije ni malo human čin.Naime čovjek je udomljene hrtove izgladnjivao i udruga koja mu je dala da udomi je posumnjala u njegovu dobru volju i tako nasla ova dva jadna hrta u jako lošem stanju.Ženka je bila gotovo mrtva,a muzjak samo nekoliko grama teži od nje.Mislim da ove slike govore 1000 riječi!!!
ŠOKANTNO ALI ISTINITO Dscf0610
ŠOKANTNO ALI ISTINITO Dscf0611
ŠOKANTNO ALI ISTINITO Jasmin10
ŠOKANTNO ALI ISTINITO Dsc_7410
ŠOKANTNO ALI ISTINITO Dsc_7411
ŠOKANTNO ALI ISTINITO Dsc_7412
ŠOKANTNO ALI ISTINITO Dsc_7413
MI SE NADAMO DA SE OVAKAV SLUČAJ KOD NAS NEĆE DOGODITI I MAKSIMALNO ĆEMO PAZITI NA TO U KAKVU OBITELJ IDU PSI!
[Vrh] Go down
http://www.pomozimohrtovima.com/
Sponsored content





ŠOKANTNO ALI ISTINITO Empty
PostajNaslov: Re: ŠOKANTNO ALI ISTINITO   ŠOKANTNO ALI ISTINITO Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ŠOKANTNO ALI ISTINITO
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Pomozimo hrtovima :: O hrtovima :: Slike i priče o udomljenim hrtovima-
Forum(o)Bir: