Pomozimo hrtovima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomozimo hrtovima

Forum o usvajanju hrtova
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Čmu

Čmu


Broj postova : 15
Join date : 15.07.2008

1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Empty
PostajNaslov: Re: 1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound   1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Icon_minitime15.07.08 11:24

Hvala na ultra brzom odgovoru.
To sam si i mislila! Sad Sad Izgleda mi ko neki fixator, koji mu nedozvoljava zatvaranje usta. Sad Sad
[Vrh] Go down
TORA

TORA


Broj postova : 275
Join date : 28.01.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb-Hrvatska

1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Empty
PostajNaslov: Re: 1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound   1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Icon_minitime15.07.08 10:57

prvo, bok!
drago mi je da si nam se pridruzila. moram priznati da ni ja nisam vidjela ovako nesto do ove slike. kako mi se cine fale mu neki zubi pa bih rekla da je bila kakva ozljeda...osim brnjice nebi smjeli nista nositi tako da bi jedino mogla biti ljudska glupost! scratch
[Vrh] Go down
Čmu

Čmu


Broj postova : 15
Join date : 15.07.2008

1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Empty
PostajNaslov: Re: 1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound   1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Icon_minitime15.07.08 0:43

Pozdrav svima!
Volim sve životinje (u mom dvorištu ih ima oko 60-tak i niti jedna nije za ljudsku prehranu!), pa tako i pse. Trenutno imam staforda, malinoa i njemačku lovnu terijerku. Hrtovi su mi oduvijek bili posebni, fascinira me njihovo atletsko tijelo i njihova "krhkost".

Zanima me čemu služi ova "zubna proteza" na ovom psu u trku? Da li je to opet neka ljudska perverzija za "bolje uzimanje zraka u trci" ili...?
[Vrh] Go down
visnja89

visnja89


Broj postova : 181
Join date : 24.01.2008
Age : 34
Lokacija : Coka, Srbija

1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Empty
PostajNaslov: Re: 1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound   1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Icon_minitime25.01.08 13:07

[Vrh] Go down
http://sanivaruskihrt.moj-album.com/
visnja89

visnja89


Broj postova : 181
Join date : 24.01.2008
Age : 34
Lokacija : Coka, Srbija

1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Empty
PostajNaslov: 1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound   1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Icon_minitime25.01.08 1:06

Maticna zemlja: Velika Britanija

Podrijetlo: Vrlo stara pasmina, vjerojatno potjece od arapskog hrta (sloughi), kojeg su u Europu doveli fenicki trgovci. Engleski uzgajivaci preobrazili su ga u odlicnog lovackog psa i psa za utrke.

Opis: Snazan, skladan, visok 71-78 cm, zenke 68,5-71 cm. Glava je izduzena, gubica lijepo izradjena, lubanja prostrana, siroka izmedju usiju. Njuska je siljata i crna, celjusti misicave s vrlo snaznim zubima. Vrat je dugacak i elastican, oci tamne i zivahne, usi male, tanke, poput ruze. Rep je nisko nosen, lagano svinut. Prednje noge su ravne i duge, bedra siroka i misicava, mekusi cvrste. Dlaka je kratka, glatka, gusta. Boja: crna, bijela, crvena, plava, jelenja, tigrasta, takodjer visebojna ili s mrljama.

Narav: Inteligentan je ali se njegove psihicke osobine cesto potcjenjuju zbog ocite rezerviranosti prema gospodaru i strancima. Osjetljiv je, hrabar, vjeran, plemenit.

Koristenje: Njegova je glavna odlika brzina. Stoljecima je koristen u lovu na jelene, lopatare i divlje svinje. Stizao bi ih i bez zaustavljanja obarao. On je nepopravljiv neprijatelj domacih zivotinja, narocito kokosi i macaka. Danas se ovaj hrt gotovo iskljucivo upotrebljava za trke pasa (trcanje za umjetnim zecom). Te su trke narocito omiljene u anglosaskim zemljama. Ovaj pas nije prikladan za stan, jer mu je potrebno dnevno pretrcati velike udaljenosti.

Napomena: Sve hrtove dijelimo prema obliku tijela i obliku usiju u tri grupe:
- prva grupa su sredozemni hrtovi, sa uspravnim usima a na celu im je faraonski pas s Malte i njemu slicni sredozemni psi - spanjolski i balearski podenco, portugalski podenco, sicilijanski cirneko i njima slicni.
- drugu grupu cine orijentalni hrtovi koji imaju velike i ovjesene usi, kao arapski, saharski azavak, perzijski, afganistanski i slicni u azijskim zemljama.
- trecu grupu cine okoidentalni hrtovi kojima je karakteristika ruzino uho. Tu spadaju veliki i mali engleski, skotski, irski, madjarski, spanjolski, mali talijanski i ruski brzoj.

Zdravstveni problemi:Skloni su dilataciji Еѕeluca te mogu biti osjetljivi na lijekove.

OДЌekivana dob: 10-12 godina
[Vrh] Go down
http://sanivaruskihrt.moj-album.com/
Sponsored content





1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Empty
PostajNaslov: Re: 1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound   1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
1. Grejhaund – engleski kratkodlaki hrt – Greyhound
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» poklanja se greyhound
» Greyhound Kimba

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Pomozimo hrtovima :: O hrtovima :: Vrste hrtova-
Forum(o)Bir: